TRX ir treniņš ar TRX piekares sistēmu, ar kuru ir iespējams izpildīt simtiem vingrinājumu. Šis treniņš ir ļoti efektīvs, TRX vingrinājumi vairo spēku, palielina lokanību, uzlabo līdzsvara izjūtu un koordināciju un īpaši nostiprina vēdera, muguras un sēžas muskuļus. Šie muskuļi ir vissvarīgākie veselam mugurkaulam. Savilktie muskuļi tiek iesildīti un pastiepti, tiek uzlabota asinsrite, katra ķermeņa šūna saņem vairāk barības vielas un skābekli.Enerģija var brīvāk plūst pa ķermeni, nav sasprindzinājuma, nav muguras sāpju. 

TRX ir radies ASV jūras spēkos. Uz kuģiem un zemūdenēm bija nepieciešama treniņu sistēma, kas uzturētu karavīru fizisko kondīciju augstā līmenī. Kā jau zināms, uz kuģiem un zemūdenēm nav īpaši daudz vietas, kur trenēties, TRX treniņš bija un ir lielisks risinājums. Tieši tā efektivitātes dēļ TRX piekares sistēmas no militārām zonām ir atceļojušas uz sporta zālēm un mūsu mājām. Ar šo treniņu nodarbojas gan profesionāli atlēti, gan katrs sportot gribētājs.

Treniņā ar TRX piekares sistēmu cilvēks izmanto savu svaru, palielinot vai samazinot vingrinājumu izpildes leņķi attiecībā pret grīdu. TRX ir veidots tā, lai novirzītu gravitātes centru, un, lai  iedarbinātu vairākas muskuļu grupas vingrinājumu izpildes laikā, īpaši nepieciešams iedarbināt ķermeņa centra muskuļus, lai satabilizētu ķermeni. Vingrinājumu efekts  jūtams jau pēc dažu treniņu apmeklējuma. TRX ļoti svarīga ir pareiza vingrinājumu izpildes tehnika.

Šo treniņu iesaku visiem, tas ir lielisks veids kā mazināt muguras sāpes un iegūt veselīgu, vingru un stipru ķermeni un asu prātu. Jo, izpildot vingrinājumus ar TRX piekares sistēmu, ir nepieciešama pastāvīga koncentrēšanās un ieklausīšanās savā ķermenī.

Varētu pat teikt to, ka pašlaik Ventspilī TRX ir vispopulārākais treniņš, kurš aizrauj arvien vairāk un vairāk sportot gribētājus.

TRX treniņi var tikt veikti visur – mājās, vingrošanas zālē, pie jūras vai mežā, grupā pildot šos vingrinājumus, prieks un jautrība ir garantēta.