Ārstnieciskā vingrošana gan klātienē pirmdienās un cetrurtdienās 19:15, Sporta namā “Terminālis”, Riņķa ielā 52, Ventspilī, gan attālināti Zoom tiešsaistē trešdienās 18:30.

Ja vēlies vingrot Zoom tiešsaistē:

Seko Veselības sporta klubs VIP Facebook kontam un pievienojies tur esošajā slēgtajā biedru grupā “Ārstnieciskā vingrošana“.

Aizpildi pieteikšanās formu tiešsaistes nodarbībām, kā arī Veselības stāvokļa aptaujas anketu.

Veic apmaksu ar pārskaitījumu 7€ (rekvizīti uzrādīti pieteikuma formā) ne vēlāk kā nodarbības dienā līdz plkst.15:00.

Ja esi darbinieks uzņēmumā, ar kuru SIA “Veselības sporta klubs VIP” ir līgums, Tev ir iespēja vingrot arī tiešsaistē trešdienās, 18:30! E-pastā norādi uzņēmumu. Ja nezini, vai Tavam uzņēmumam ir līgums ar SIA “Veselības sporta klubs VIP” par sporta nodarbību apmeklēšanu, jautā sava uzņēmuma personāla daļā.

Sagaidi Zoom saiti uz Ārstnieciskas vingrošanas nodarbību savā e-pastā un pieslēdzies īsi pirms plkst.18:30!

Ārstnieciskā vingrošana grupā ir zemas/vidējas slodzes intensitātes nodarbība pieaugušajiem.

Regulāras vingrošanas galvenais mērķis ir dažādu slimību profilakse. Bet tā, protams, ir noderīga arī veselības traucējumu – gan fizisku, gan psihoemocionālu, korekcijai, jo labvēlīgi tiek ietekmēts visa organisma funkcionālais stāvoklis.

Ārstnieciskā vingrošana vērsta uz dziļās stabilizējošās muskuļu sistēmas aktivizēšanu un pareizu kustību stereotipu veidošanu. Izkopj optimālu elpošanu, ķermeņa simetrijas sajūtu, locītavu mobilitāti, stabilitāti, kustību koordināciju un līdzsvaru. Uzlabo iekšējo orgānu darbību, psihoemocionālo stāvokli, paštēlu, veicina kustību amplitūdu, lokanību, palielina gan enerģijas patēriņu, gan slodzes toleranci u.c.

Ārstnieciskās vingrošanas galvenie principi ir pareiza ķermeņa pozas ieņemšana un noturēšana, kontrolēta un koordinēta kustību izpilde, saskaņojot elpošanas ciklus. Iekļauti dinamiski un statiski stiepšanās vingrojumi.

Katrs dalībnieks darbojas sev piemērotā tempā un konkrētā laikā bez steigas veic individuālu vingrojumu atkārtojumu skaitu.

Lielākā daļa vingrojumu tiek veikti izmantojot savu ķermeņa svaru. Papildus var tikt izmantotas arī vingrošanas bumbas, nūjas, gumijas, hantelītes un dažādas līdzsvara virsmas. Tiešsaistes nodarbību inventārs: vingrošanas paklājiņš un nūja (1,30 – 1,50 m).

Vingrojumi tiek izpildīti dažādās pozās: guļus uz muguras, sāniem, vēdera, četrrāpus, sēdus, stājā uz ceļiem un stāvus stāvoklī.

(Nodarbībās nav iekļauti lēcieni, skriešanas elementi, straujas kustības rumpī un ektremitātēs.)

Ārstnieciskā vingrošana iesakāma ikvienam – ne tikai tiem, kas jau sirgst ar, piemēram, stājas statikas traucējumiem, mugurkaulāja spondilozi, spondilartrozi, starpskriemeļu disku problēmām, locītavu artrozes pazīmēm, iekšējo orgānu darbības traucējumiem, adipozitāti, veģetatīvo distoniju, depresiju, trauksmi u.c. Ļoti piemērots nodarbību veids, lai uzsāktu vai atsāktu fiziskās aktivitātes pēc īsākas vai garākas pauzes.

Ārstnieciskā vingrošana grupā nav piemērota cilvēkiem ar akūtām, subakūtām sāpēm, rupju mugurkaula skoliozi, izteiktu adipozitāti, nekoriģētu arteriālo hipertenziju un glikozes līmeni asinīs, un citiem šaubīgiem stāvokļiem, kā arī bērna gaidību laikā. Šādos u.c. gadījumos jālūko pēc individuālām fizioterapijas nodarbībām.

Pirms fizisko aktivitāšu uzsākšanas lūgums konsultēties ar savu ārstu!